czwartek, 16 czerwca 2016

"Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania."

Czy ktoś wie? Czy ktoś pamięta? To właśnie dziś, 16 czerwca, obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Jest to dzień kiedy możemy sobie przypomnieć o naszych zakurzonych, zapomnianych książkach stojących na półkach w domu, aby podzielić się nimi z innymi. Właśnie do tego nawiązuje dzisiejsze święto - do bookcrossingu.

(źródło zdjęcia)
 
Może ktoś się zastanawia, może ktoś nie wie, jakie płyną korzyści z dzielenia się książkami. O co właściwie w tym wszystkim chodzi? Każdy dobrze z nas wie, że cieszymy się gdy dostaniemy prezent. A jaka radość może pojawić się, gdy znajdziemy książkę w miejscu, w którym właściwie nie powinno ich być? Niesamowite, prawda? A jest to tylko jedna z licznych zalet tej akcji. Niewątpliwie dzięki takim przedsięwzięciom wzrasta popularyzacja czytelnictwa wśród społeczeństwa, a jak wiadomo "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" (sł. Wisława Szymborska). Książka, którą znajdziemy jest całkowicie za darmo.Bierzemy ją do domu na zawsze, albo po to, by ją przeczytać i zostawić w innym miejscu dla następnej osoby. Jak widać z tej akcji płyną same korzyści, zatem nie zwlekajcie i sprawdźcie na mapie, gdzie znajdują się książki z półkami w Olsztynie. O całym przedsięwzięciu przeczytacie tutaj.

Trzynastka też wzięła udział w tej akcji. Czy pamiętacie naszą akcję bookcrossingu trwającą podczas Tygodnia Bibliotek? To właśnie wówczas aż 96 książek dostało swoje drugie życie, aby towarzyszyć w podróży czy też na ławce w parku. Dlatego gorąco namawiamy, aby dzielić się tym, co najpiękniejsze, czyli wyobraźnią pobudzaną przez książki.
Prześlij komentarz