czwartek, 24 stycznia 2013

Ferie z Franklinem

      Wraz z połową stycznia nadeszły upragnione ferie. To czas, w którym dzieci mogą się oddać białemu szaleństwu i odpocząć przed kolejnym intensywnym semestrem w szkole. W tym roku przyroda obficie obdarowała nas śnieżnym puchem, pozwalając zimowym miłośnikom na realizację swoich pasji. Jednak ferie to przede wszystkim duuużo wolnego czasu, który należy pożytecznie wypełnić.
       Nasza biblioteka przygotowała dla najmłodszych czytelników cykl zajęć, podczas których dzieci poznają nowe przygody Franklina. W związku z tym, że ferie trwają dwa tygodnie, zaplanowaliśmy cztery spotkania. Od pierwszych zajęć wyruszyliśmy w podróż po świecie małego żółwia. Na początku poznaliśmy jego rodzinę, co skłoniło nas do rozmowy dotyczącej naszych bliskich. Dzieci poznały nazwy poszczególnych członków rodziny, stworzyły również własne drzewka genealogiczne. Był to dzień wyjątkowy, gdyż spotkaliśmy się w Dzień Dziadka, więc na koniec zajęć wykonaliśmy piękne kartki z życzeniami.
      Dziś Franklin uświadomił nam, że naprawdę warto pomagać! Dzieci oprócz historii małego patrona naszych ferii, wysłuchały również opowiadania o nieszczęśliwym chłopcu. Byliśmy bardzo dumni, gdy udało nam się biedakowi pomóc :). Na koniec stworzyliśmy drzewo dobrych uczynków, które można podziwiać w naszej filii. 
      Dwa spotkania już za nami, jednak przypominamy, że jeszcze dwa przed nami! Zapraszamy wszystkich małych czytelników we wtorek (29.01.) oraz czwartek (31.01) o godz. 11.30 na kolejne spotkanie z Franklinem.

    
Prześlij komentarz