wtorek, 29 stycznia 2013

Z książką za pan brat

    W Polsce od lat prowadzona jest kampania "Cała Polska czyta dzieciom" i my jesteśmy jej prawdziwymi zwolennikami. Wielokrotnie udowodniono, że wczesny kontakt z książką ma bardzo istotny wpływ na zainteresowanie lekturą w późniejszym wieku. Zalety wspólnego czytania z dzieckiem można wymieniać w nieskończoność: buduje więź między dorosłym i dzieckiem, stymuluje rozwój mózgu, pobudza wyobraźnię, a także chroni przed uzależnieniem od telewizji i komputera. Mając na uwadze dobro naszych pociech postarajmy się wygospodarować codziennie 15-20 minut na wspólną lekturę ulubionych książek.
     Jak już wiadomo, w naszej filii organizowane są zajęcia dla najmłodszych. Ich głównym zadaniem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego zawsze motywem przewodnim jest starannie wybrana książka, która zaciekawi naszych małych gości. 
     W sobotę (26.01.2013 r.) na zajęciach porozmawialiśmy o emocjach. Bardzo ważne jest, aby nauczyć dzieci określania uczuć własnych i innych osób. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszyków z książki Emocje autorstwa Tadeusza Rossa. Na koniec zaś wykonaliśmy piękne maski karnawałowe.
     Dziś (29.01.2013 r.) odbyło się już trzecie spotkanie z Franklinem w ramach bibliotecznych ferii. Na zajęciach maluchy zapoznały się za zasadami panującymi w bibliotece oraz poznały budowę książki. Następnie dzielnie wykonały własne książeczki-zeszyty, w których będą mogły zapisywać najskrytsze sekrety ;). 
    Prezentujemy Państwu fotorelację z tych wspaniałych spotkań. Dzieciaczkom dziękujmy za wyśmienitą zabawę i zapraszamy na ostatnie spotkanie z Franklinem, które odbędzie się w najbliższy czwartek (31.01.2013 r.) o godz. 11.30.

Prześlij komentarz