poniedziałek, 7 stycznia 2013

Rok Juliana Tuwima

    Po pełnym tygodniu możemy śmiało stwierdzić, iż rok 2013 zagościł u nas na dobre. I choć dopiero się zaczął już zapowiada się wyjątkowo. Otóż bieżący rok, zgodnie z Ustawą Sejmu VII kadencji z dnia 7 grudnia 2012, ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima. Okazji do świętowania nie brakuje, gdyż to właśnie teraz przypada 100. rocznica debiutu łódzkiego poety, a także 60. rocznica jego śmierci.
   Julian Tuwim (1894-1953) był polskim pisarzem, satyrykiem i publicystą żydowskiego pochodzenia, a jego miastem rodzinnym była Łódź. Należy go pamiętać jako twórcę kabaretu literackiego Pod Picadorem, a także jako współtwórcę grupy poetyckiej Skamander. Jest autorem licznych zbiorów poetyckich, m.in. Czyhanie na Boga (1918), Treść gorejąca (1936), poematu Kwiaty polskie (1940-1946, wyd. 1949) oraz popularnych wierszy skierowanych do najmłodszych czytelników: Lokomotywa, Abecadło czy Słoń Trąbalski.
   W naszej bibliotece znajdziecie Państwo dzieła Juliana Tuwima zarówno dla dużych, jak i tych małych. Serdecznie zapraszamy!
   Zachęcamy również do śledzenia naszych aktualności (blog/ Facebook), gdyż szykujemy niespodziankę dla naszych małych czytelników.Prześlij komentarz