wtorek, 1 października 2013

Na tropie z detektywem Pozytywką

           Jesień w pełni, możemy podziwiać już taniec spadających liści. Niestety słońce coraz rzadziej się do nas uśmiecha, a my nie tryskamy energią... Co robić, aby długie, często deszczowe dni nie kojarzyły nam się tylko z nudą? To proste! Trzynastka ma dla Ciebie rewelacyjną propozycję!
          Lubisz zagadki, ciekawi się otaczający świat, masz wiele pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi? Jeśli tak, to zapraszamy na zajęcia Trzynastkowych Moli Książkowych. Pewnie zastanawiasz się dlaczego...? Otóż w ubiegłą sobotę rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. Na tropie z detektywem Pozytywką. To spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami, podczas których wraz z detektywem Pozytywką staramy się rozwikłać zagadki, sprawy, śledztwa - wszystko, co zaprząta nasz mały świat.
        Na ostatnich zajęciach poznaliśmy bliżej detektywa Pozytywkę. To naprawdę bardzo zabawny osobnik: w walce ze złoczyńcami zamiast broni używa kaktusa; jego biuro jest tak małe, że mieści się w nim tylko sam detektyw; a jego klientami najczęściej są dzieci, bo tylko one traktują go poważnie... Ponadto odgadywaliśmy zagadki dotykowe, wzrokowe, słuchowe i bawiliśmy się w różne zabawy. Nauczyliśmy się również rysować portrety pamięciowe, które są tak ważne podczas łapania złoczyńców! Na koniec każdy uczestnik otrzymał Legitymację Bibliodetektywa!
       Kolejne zajęcia już 12 listopada o godzinie 11:30. Dołącz do Bibliotecznej Grupy Śledczej!


Tworzenie portretów pamięciowych wymaga skupienia ;)!

Trzynastkowa Biblioteczna Grupa Śledcza:
Gabrysia, Kacper, Marta i Michał.
Ty też możesz być bibliodetektywem!


Prześlij komentarz