poniedziałek, 3 marca 2014

Fajnie być eko!

          Dziś być eko jest w modzie, wyznacza trendy... Jednak po ostatnich wydarzeniach związanych z ustawą o segregacji odpadów, mamy podstawy do tego, aby wątpić w naszą świadomość ekologiczną. Dlatego jeśli ochrona środowiska ma być skuteczna, to należy w nią wdrażać przede wszystkim najmłodszych. Tak, jak warto uczyć dzieci szacunku do drugiego człowieka, wrażliwości i empatii, tak samo należy od najmłodszych lat uczyć podstaw ekologii. To naprawdę nie jest skomplikowane! Można zacząć naukę na spacerze, zachwycając się przyrodą. W domu zaś zwracajmy dziecku uwagę na oszczędzanie energii, wody i uczmy segregować śmieci.
         Trzynastka rozumie jak ważna jest edukacja ekologiczna. Dlatego postanowiliśmy przygotować nowy, wiosenny cykl zajęć, poświęcony właśnie ekologii. W sobotę odbyły się pierwsze zajęcia pt. Abecadło śmieciadło - naszym pierwszym wspólnym krokiem w ekologię była nauka segregacji śmieci. Spotkanie rozpoczęliśmy od inscenizacji wiersza Igora Sikiryckiego Sznurek Jurka. W ten sposób dzieci miały możliwość przekonać się, że wszystko ma swoje konsekwencje, nawet wyrzucony stary sznurek... Następnie rozpoczęliśmy naukę segregacji odpadów. Jak się okazało, nasi mali czytelnicy poradzili sobie z tym zadanie wyśmienicie :). 

m


         Na warsztatach plastycznych chcielibyśmy pokazać dzieciom, że zabawki można wykonać samemu z rzeczy, które każdy z nas ma w swoim domu. W sobotę postanowiliśmy przegonić zimę na dobre i zatrzymać piękne słońce na dłużej, dlatego zrobiliśmy wiosenne kukiełki.         Kolejne zajęcia już 15 marca (sobota, godz. 11:30). Nasza biblioteka zamieni się w małe laboratorium... Już dziś serdecznie zapraszamy!
Prześlij komentarz