środa, 12 marca 2014

Trzynastka cała dla dzieci

Bieżący  tydzień mija nam pod hasłem "Trzynastka cała dla dzieci". A to wszystko za sprawą zajęć dla najmłodszych czytelników, którzy chętnie odwiedzają naszą bibliotekę :). Na dobry początek tygodnia gościliśmy maluchy z Przedszkola "Smerfy". Rozmawialiśmy o emocjach, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Podczas zajęć, wypełnionych zabawą i głośną lekturą książek Wszystko o uczuciach oraz Całuski i buziaczki, przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia i nastroje.

Po głośnym czytaniu, przyszedł czas na zabawę. 

Staraliśmy się odszukać i poczuć swoje serce.

Trochę potańczyliśmy... .

Najważniejsze, że zakończyliśmy zajęcia z uśmiechem :).


Dziś zaś odwiedziły nas po raz pierwszy dzieci z Przedszkola "Patryk", mieszczącego się przy ul. Hallera w Olsztynie. Na tę okazję przygotowaliśmy zajęcia poświęcone bajce Kopciuszek, wykorzystując elementy bajkoterapii. Dzieci dowiedziały się, że przezywając kolegę, mogą sprawić mu przykrość. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie to była dobra lekcja tolerancji :).

Na koniec spotkania wybraliśmy się z przedszkolakami na wycieczkę po Trzynastce.

Przedszkolakom dziękujemy za fantastyczną zabawę, a już jutro kolejna przygoda z dziećmi z Przedszkola "Patryk". Sprawdzimy, czy fajnie być eko!
Prześlij komentarz