piątek, 15 lipca 2016

Mądra Sowa Ci opowie, czyli wakacje w Trzynastce!


Dwa tygodnie wakacji już za nami. Kto by pomyślał, że tak szybko upłyną! A co się działo u nas? Trzynastka nie próżnuje i jak co roku wychodzi z ofertą wakacyjną do najmłodszych czytelników. Swoją przygodę rozpoczęliśmy wędrując do Krainy Przyjaźni. Pomógł nam w tym nie kto inny jak nasza Sowa Mądra Głowa Kubuś, która w lipcu opowiada bajki dzieciom. Dzięki niej wraz z Bartkiem i Anią poznaliśmy przygodę pewnego Misia, który bardzo chciał mieć przyjaciela. Po głośnym czytaniu i rozmowie na temat przyjaźni przyszedł czas na zabawę, podczas której sprawdzaliśmy czy potrafimy sobie podać pomocną dłoń w potrzebie. Dzięki wierszowi Agnieszki Frączek Mój przyjaciel, mogliśmy się dowiedzieć kim jest prawdziwy przyjaciel. Po wymówieniu słów Dekalogu Przyjaźni i otrzymaniu Orderów Przyjaźni wyruszyliśmy do czytelni by wykonać serca, które zdobią Drzewo Przyjaźni.

Kraina Przyjaźni

Na czwartkowych warsztatach wraz z Mądrą Sową poznaliśmy historię dwóch piesków, z których jeden był bardzo zazdrosny o drugiego. Po czym udaliśmy się w podróż magicznym pociągiem, który zaprowadził nas do Krainy Złości, Smutku, Radości i Miłości. W każdej z tych krain czuliśmy się inaczej, jednak wspólnie zadecydowaliśmy, że najlepiej było nam w Krainie Miłości i Radości. Na warsztatach plastycznych dzieci wykonały pieski z papieru.

Jestem zazdrosny

Ten tydzień też nas nie oszczędził. Na wtorkowym spotkaniu dzieci wysłuchały opowiadania o Jasiu, który nie lubił hałasu i wszyscy uważali go za bojaźliwego króliczka. Porozmawialiśmy też o tym, czego my się boimy i czy są jakieś sposoby na pokonanie swoich strachów. Dzięki wierszowi autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej pt. Przytul stracha dowiedzieliśmy się, że ze straszydłami ze snów można się zaprzyjaźnić. Jednak aby zachować wewnętrzny spokój schowaliśmy swoje największe obawy do magicznego pudełka, które zostało w bibliotece. Po krótkiej zabawie z chustą animacyjną, udaliśmy się do czytelni, by wykonać pudełka na strachy.

Strach ma wielkie oczy


Czwartkowe spotkanie było również pełne wrażeń. Mimo niepogody za oknem Trzynastce zjawiła się garstka dzieci, by wysłuchać kolejnej historii opowiadanej przez Sowę Kubusia. Tym razem poznaliśmy pingwina o tym samym imieniu, co nasza sowa, który nie pasował do reszty swoich przyjaciół. Dzięki tej historii porozmawialiśmy o tym, jak każdy z nas się różni, a mimo to jesteśmy wyjątkowi. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały koty z papieru.

Różnimy sięA już we wtorek, 19 lipca na godz. 11:30 
zapraszamy na kolejne spotkanie z Sową Kubusiem!
Prześlij komentarz