piątek, 29 lipca 2016

Ostatnie dwa tygodnie wakacyjnych spotkań z książką!


Za nami już kolejne dwa tygodnie wakacji, koniec lipcowych spotkań! W tym czasie wiele się nauczyliśmy i dowiedzieliśmy. Na wtorkowym spotkaniu wraz z Sową Kubusiem dzieci poznały żyrafę, która za żadne skarby nie chciała założyć okularów. Po krótkiej rozmowie dzieci wyruszyły w podróż samolotem do Krainy Zwierząt, w której czekało na nich kilka zadań. Na początek musiały się wcielić w różne zwierzątka i zaśpiewać ich głosami piosenkę, później czekały na nie kalambury. Po powrocie z tej dziwacznej krainy udaliśmy się do czytelni, by ozdobić okulary wykonane z rolek po papierze.
Na czwartkowych zajęciach do naszej grupy dołączyły starszaki z Akademii Prymusa w Olsztynie. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat naszych tajników zasypiania, a dokładnie od tego kto lub co pomaga nam w uśnięciu. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o Kurczaczku i sekrecie dobrego snu autorstwa Malachy Doyle i Gilla McLeana. Po krótkiej zabawie udaliśmy się do czytelni by wykonać łódki.

Ten tydzień rozpoczęliśmy od poznania zwyczajów niedźwiedzi polarnych. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkają te przecudne zwierzęta, dlaczego udaje im się wytrzymać w tak mroźnym klimacie oraz czym się tak naprawdę żywią. Następnie wyruszyliśmy na Wyspę Góry Lodowej, na której czekało nas nie byle jakie zadanie, ale prawdziwy egzamin z zachowania na morzu. Po powrocie z zimowej krainy dzieci udały się do czytelni na warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy niedźwiadki z talerzy papierowych.
Podczas ostatniego lipcowego spotkania wyruszyliśmy do krainy baśni H.Ch.Andersena. Poznaliśmy "Księżniczkę na ziarnku grochu". Odbył się konkurs na księcia i księżniczkę. Nie był łatwy, ale nasi kandydaci poradzili sobie znakomicie. W atmosferze wesołej zabawy odbyła się koronacja. Korony, które dzieci otrzymały zostały  udekorowane na warsztatach plastycznych.
   Dziękujemy dzieciom za wesołe spotkanie.


 
Prześlij komentarz