wtorek, 19 marca 2013

Akademia Rękodzieła

      Dni ubywa, śniegu przybywa, a do Wielkanocy pozostało nam coraz mniej czasu... Pogoda za oknem nie sprzyja wiosennym porządkom, ale to nie jest powód, aby wciąż odkładać świąteczne przygotowania.Właśnie teraz jest odpowiedni czas, aby wykonać wielkanocne ozdoby, które można podarować najbliższym. Może to być również świetna forma spędzenia wspólnego czasu z rodziną. Jeśli Wasz szkrab jest mały i macie pewne obawy, że nie poradzi sobie z malowaniem prawdziwych jajek, proponujemy zaopatrzyć się w styropianowe jajko. Takie cudo dostępne jest w każdym sklepie papierniczym lub pasmanterii, a wasz maluch będzie wniebowzięty, gdy będzie mógł je własnoręcznie ozdobić.
      Na ostatnich zajęciach Akademii Rękodzieła (13 marca) to właśnie styropianowe jajko grało rolę główną. Uczestniczki spotkania wykonały śliczne jajeczka-karczochy. Ich wykonanie jest nieco pracochłonne i żmudne, ale efekty zachwycające. 
     Na kolejnych zajęciach, które odbędą się już jutro (20 marca) o godz. 16.30, nasze wierne miłośniczki Akademii zajmą się haftowanymi kartkami wielkanocnymi. Osoby zainteresowane prosimy o przyniesienie następujących materiałów:
  • igła; 
  • mulina (dowolne kolory).
ZAPRASZAMY!!!

    Oto fotorelacja z ostatniego spotkania Akademii Rękodzieła oraz kilka propozycji wykonania kartek wielkanocnych:


                                     (źródło: www.fascinata.blox.pl)

                                       (źródło: www.fascinata.blox.pl)

                                        (źródło: www.seelennea.blox.pl)

                                                 (źródło: www.kartis.pl)

 
Prześlij komentarz