poniedziałek, 11 marca 2013

Gdzie ta wiosna?

           Czas mija nieubłaganie, a nam pozostały tylko trzy tygodnie do Wielkanocy. Co prawda, święta te kojarzą się z wszechogarniającą zielenią, śpiewem ptaków i nieśmiałymi promieniami słońca. My, niestety, możemy pochwalić się jedynie białym puchem, który ponownie obsypał nas obficie; dramatycznym śpiewem przymarzniętych do gałęzi stworzeń i mlecznym niebem... Niemniej jednak trzeba wierzyć, że to stan przejściowy, tragiczny, aczkolwiek przejściowy! W związku z powyższym postanowiliśmy sami ocieplić klimat naszej biblioteki poprzez wiosenne i wielkanocne dekoracje.
           Nie od dziś wiadomo, że własnoręcznie robione ozdoby zachwycają swoją wyjątkowością i niepowtarzalnością. Są również idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Gdy pogoda za oknem nie sprzyja celebracji nadchodzących świąt, to właśnie wiosenno-wielkanocne bibeloty pomogą nam w odnalezieniu tej cudownej atmosfery przygotowań.
           Miłośniczki Akademii Rękodzieła już tydzień temu wyruszyły na poszukiwanie ducha wiosny. Na ostatnich zajęciach wykonały piękne ozdoby z filcu. Natomiast na następnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę (13.03.2013 r.) o godz. 16.30, przygotują jajka "karczochy".
           Osoby zainteresowane prosimy o przyniesienie następujących materiałów:
            - jajko styropianowe;
            - szpilki;
            - tasiemki (różne kolory, szerokość 2,5 cm).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

        Oto kilka propozycji wykonania wielkanocnych jajek metodą karczochową: 

                           (źródło: www.ela17-mojepasje.blogspot.com)


                                          (www.stylowedekoracje.com)


            A takim wiankiem zawieszonym na drzwiach możemy witać gości :) :

                                   (źródło: www.kuferdekoracji.pl)

Prześlij komentarz