wtorek, 3 września 2013

Oferta zajęć dla grup zorganizowanych

       W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przypominamy, iż filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie organizuje zajęcia edukacyjne dla uczestników indywidualnych oraz grup zorganizowanych. 
        Jednocześnie informujemy, że wraz z początkiem września wracają sobotnie zajęcia dla najmłodszych czytelników. Spotkania Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych odbywać się będą tradycyjnie co dwa tygodnie w sobotnie przedpołudnia. Pierwsze zajęcia planowane są na 14 września
       Zachęcamy wszystkie olsztyńskie przedszkola do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz prosimy o wcześniejszą telefoniczną rezerwację terminu i tematu zajęć.

Propozycje lekcji bibliotecznych:
 • Ja też chcę chodzić do szkoły! zajęcia adresowane przede wszystkim dla przedszkolaków oraz uczniów klas I szkół podstawowych. Na spotkaniu dzieci będą miały możliwość lepszego zapoznania się z zasadami obowiązującymi w grupie. Dowiedzą się również jak tworzyć przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.  
 • Mój przyjaciel książka - w trakcie zajęć dzieci poznają budowę książki, a także w ramach praktycznych ćwiczeń uczą się korzystania z księgozbioru. Na zakończenie zajęć uczestnicy mogą sprawdzić i utrwalić wiedzę rozwiązując prosty kwiz. Dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.
 • Proszę, przepraszam, dziękuję..., czyli dziecięcy savoir - vivre zajęcia poświęcone dobrym obyczajom. Uczestnicy spotkania podczas zabawy oraz głośnej lektury wierszy Bożeny Piergi (B. Pierga, Dobre wychowanie wierszem) poznają zasady kulturalnego zachowania. Dla przedszkolaków.
 • Kocha, lubi, szanuje, a więc kilka słów o emocjach - podczas zajęć wypełnionych zabawą oraz głośną lekturą wierszyków autorstwa Tadeusza Rossa, dzieci uczą się rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia i nastroje. Dla przedszkolaków.
 •  Bezpieczny przedszkolak - zajęcia przygotowane z myślą o młodszych dzieciach uczących się zasad ruchu drogowego i zachowania na chodniku oraz przejściu dla pieszych. W nauce pomaga maluchom dobra czarownica Józefinka. Dla przedszkolaków.
 • Nasze zwierzaki - zajęcia związane ze Światowym Dniem Zwierząt. Podczas zabaw ruchowych oraz głośnego czytania bajki Miffy w zoo wybierzemy się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego, gdzie poznamy mieszkające tam zwierzęta. Dla przedszkolaków.
 • Warto pomagać - zajęcia mają na celu uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi i uświadomienie konieczności niesienia pomocy innym. Dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych.
 •  Pory roku - podróż małych czytelników po czterech porach roku. Celem spotkania jest przybliżenie dzieciom podziału roku na cztery pory, a także uświadomienie o upływającym czasie. Dla przedszkolaków. 
 • Szukam przyjaciela - zajęcia przygotowane na podstawie wiersza Aleksandry Fredry Paweł i Gaweł. Jak powszechnie wiadomo, niemożliwe jest funkcjonowanie grupy społecznej bez niezgody. Szkoła zaś to miejsce szczególnie konfliktowe. Każdy stara się bronić swoich racji i przekonań, jednak pojawia się jeszcze problem z nieumiejętnością nazywania i wyrażania swoich uczuć. Dlatego postanowiliśmy przygotować lekcję biblioteczną, która wskaże dzieciom drogę do szybkiego i łatwego rozwiązania problemów. Dla przedszkolaków oraz klas I - III szkół podstawowych.
 • Czytamy Tuwimawarsztaty literacko - artystyczne. Podczas zajęć dzieci mają okazję poznać sylwetkę Juliana Tuwima, czytając jego utwory oraz wykonując prace plastyczne, nawiązujące do jego utworów. Dla przedszkolaków.
 • Z książką przez świat - zajęcia literacko - artystyczne,  których motywem przewodnim są podróże. Na zajęciach dzieci będą miały okazję wybrać się w wirtualną podróż po wybranych miejscach (Jedziemy nad morze; Meksykańska fiesta; W kraju kowbojów i Indian; Brazylijska podróż).
Okolicznościowe:
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia - zajęcia prezentujące historię pluszowego misia. W programie zajęć piosenki i konkursy.Dla młodszych dzieci (3-10 lat). 
 • Andrzejkowe wróżby - Dla każdej grupy wiekowej. 
 • Coraz bliżej święta - podczas spotkania dzieci, wykonując rozmaite zadania, poznają zwyczaje świąteczne (m. in. śpiewanie kolęd, stawianie szopki, ubieranie choinki). Zajęcia przebiegają w formie gry edukacyjnej.Dla pięcio- i sześciolatków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 13) realizuje plan popularyzacji wiedzy na temat Warmii poprzez lekcje biblioteczne oparte na treściach zawartych w Antologii Warmińskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem zajęć: Antologia Warmińska.
Prześlij komentarz