środa, 22 października 2014

Jesienne zabawy w Trzynastce


          Kolorowy widok za oknem sprawił, że nasze spotkania z przedszkolakami są utrzymane w iście jesiennym klimacie. Jednak nie ma mowy o nudzie, szarości, senności, czy jesiennej nostalgii. Wszystko wkoło nas jest piękne, barwne i radosne - w szczególności buzie maluchów, które witają nas o poranku w bibliotece. :)
W tym, tygodniu odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Smerfy" oraz maluszki z Przedszkola "Junior Academy". Zapraszamy do zapoznania się z naszą trzynastkową relacją z tych spotkań.

          Ze Smerfami wybraliśmy się w podróż po czterech porach roku. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom podziału roku na cztery pory, a także uświadomienie o upływającym czasie. Wspólnie spędzone chwile wypełniała nam głośna lektura jednego z opowiadań o Panu Kuleczce, szukanie śladów jesieni w bibliotece i jesienne zgadywanki. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały obrazki z suszonych liści.


Smerfy to bardzo liczna grupa...

... ale bardzo grzeczna - zobaczcie, jak ładnie zwiedzają bibliotekę. :)

Przedszkolaki na zajęciach w Trzynastce wykonały jesienne obrazy.


Były ludziki...

... i motylki.

         Maluszki z Przedszkola "Junior Academy" zaś uczyły się dobrych manier. I choć dzieci mają dopiero  trzy latka to magiczne słowa dobrze znają i mamy cichą nadzieję, że po dzisiejszej wizycie zapamiętają je na dłużej.

Choć przedszkolaki z "Junior Academy" to jeszcze maluszki, jednak trzeba przyznać, że są bardzo ułożone. W ciszy i skupieniu wysłuchały wierszyka "Kwoka" Jana Brzechwy.

Słuchały, odpowiadały i miały kilka pytań.

Z chęcią wykonały drzewko dobrych manier, które ozdobi nasze biblioteczne ściany.

Po nauce był również czas na zabawę.I czytanie/oglądanie książek. :)


Dzieciom z Przedszkola "Smerfy" oraz "Junior Academy" 
serdecznie dziękujemy za wizytę.
Prześlij komentarz