środa, 28 stycznia 2015

Ferie w bibliotece


         Od poniedziałku nasze trzynastkowe serca w pełni oddane są najmłodszym czytelnikom. Jesteśmy naprawdę mile zaskoczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi, że tak dużo dzieci pragnie właśnie z nami spędzić ten wolny, zimowy czas. :)
          Zapraszamy do fotorelacji z pierwszych dwóch dni ferii, które spędziliśmy w bibliotece.
          W poniedziałek rozpoczęliśmy dzień od wizyty dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Nasi mali goście wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których początkowo porozmawialiśmy o karnawale, a następnie wykonaliśmy piękne, kolorowe i błyszczące maski karnawałowe. 
         We wtorkowy poranek odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Smerfy", aby porozmawiać z nami o uczuciach. Wspólnie spędzony czas umiliła nam lektura książek o Kubusiu Puchatku, który uczył nas rozpoznawać emocje oraz "całuśnej" książeczki Agnieszki Frączek pt. Całuski i buziaczki. A na zajęciach plastycznych wykonaliśmy serduszkowe obrazki.


         We wtorek odbyły się również pierwsze trzynastkowe zajęcia, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o trwających feriach. Podczas spotkania próbowaliśmy odgadnąć, jak wysoko jest niebo. Pomógł nam w tym pingwinek Oskar. I choć nie udało nam się uzyskać jasnej odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, to jednego jesteśmy pewni - niebo jest nieskończone, a świat pełen pięknych przygód, które na nas czekają! :)
         
         Na każdych feriowych zajęciach będziemy odwiedzać naszą trzynastkową czytelnię, aby odkrywać tajniki sztuki. Wczoraj postanowiliśmy sprawdzić, czy foremki do muffinek, tzw. papilotki, nadają się do wyczarowania kwiatków dla babci i dziadka. I wiecie co? Okazały się wyśmienite! :) 

PLAN NA I TYDZIEŃ FERII 

ŚRODA - godz. 16:30, Akademia Rękodzieła
Niezwykła biżuteria

CZWARTEK - godz. 11:30, warsztaty literacko-artystyczne
Jak pokonać czarownice? Przeganiamy nocne strachy

SOBOTA - godz. 11:30, warsztaty literacko-artystyczne
Zimowe czary

ZAPRASZAMY!
Prześlij komentarz