sobota, 31 stycznia 2015

Trzynastkowe ferie

         Pierwszy tydzień ferii dobiegł końca, a w Trzynastce już trwają przygotowania na nadchodzące dni. Jednak zanim rozpocznie się ten intensywny czas zabawy, chcielibyśmy podzielić się z Wami wrażeniami z naszych trzynastkowych ferii. 
         Każdy "feriowy" dzień w bibliotece jest dla nas odkrywaniem nowych, nieznanych lądów. Wachlarz tematyczny trzynastkowej oferty jest tak szeroki, że z pewnością każdy coś znajdzie ciekawego dla siebie. 

  
         W środę naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32, które uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na zajęciach wykonaliśmy łapacze snów, które mają zapewnić nam tylko kolorowe sny. :)         Czwartek rozpoczęliśmy od wizyty maluchów z Akademii Prymusa. Dzieci z grupy "Karuski" były u nas po raz pierwszy, ale uważamy, że odnalazły się idealnie w bibliotecznej przestrzeni. I choć mają dopiero po pięć lat, to wykonanie własnych łapaczy snów nie stanowiło dla nich żadnego problemu.         Gdy tylko pożegnaliśmy maluchy z Akademii Prymusa, rozpoczęliśmy przeganiać nocne strachy z naszymi trzynastkowymi dziećmi. 
         W piątkowe południe cała biblioteka należała do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34, które uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Nasi mali goście wykonali piękne, brokatowe maski karnawałowe.

         Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy spotkaniem z naszymi małymi czytelnikami, którzy systematycznie uczęszczają na nasze zajęcia Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych. Tematem sobotniego spotkania były zimowe czary. A co takiego wyczarowaliśmy? Śnieżne bałwanki! :)Do zobaczenia w bibliotece! ;)


Prześlij komentarz