środa, 10 czerwca 2015

O tych, co bajki piszą...


Z okazji Dni Literatury Dziecięcej Trzynastka postanowiła przygotować wystawę książek polskich autorów, którzy swoje dzieła adresują właśnie do najmłodszych. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy Wam naszą biblioteczną kolekcję książek autorstwa Agnieszki Frączek. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam o kolejnych bajkowych czarodziejkach - Renacie Piątkowskiej i Dorocie Gellner
Zapraszamy! :)


(źródło)
Szukasz książki o dzieciach dla dzieci? Jeśli tak to twórczość Renaty Piątkowskiej jest strzałem w dziesiątkę! :) Jak sama autorka powiedziała - nie pisze o kosmitach, tylko o dzieciach, aby maluchy czytając jej książki oswajały swoje duże i małe lęki. Ponadto w dorobku Pani Renaty znajdziesz teksty, które w prosty sposób pomagają dzieciom zrozumieć tradycję świąteczne, przysłowia, powiedzonka i wszystkie te wielkie problemy, które w małych głowach się nie mieszczą.

-------------  ------    -------  ------------

(źródło)
Drogi Rodzicu, czy zdarzyło Ci się nucić swoim pociechom piosenki, które sam dobrze znasz z dzieciństwa, np. Zuzia - lalka nieduża, Ogórek, a może A ja rosnę? Tak? To wspaniale, bo autorką tekstów tych piosenek jest kolejna bohaterka naszej wystawy - Dorota Gellner. Pani Dorota pisze bajki, wierszyki, wspomniane już piosenki, a to wszystko zamknięte na kartkach książek, które z pewnością znajdziesz na naszych trzynastkowych półkach.

ZAPRASZAMY! :)

Prześlij komentarz