poniedziałek, 19 maja 2008

Najpiękniejsze miejsca. Odsłona druga

Prezentujemy Państwu zdjęcia zgłoszone do konkursu fotograficznego pod hasłem Najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Odsłona druga.
Nadesłane prace urzekły nas czasem prostotą ujęcia tematu, czasem ciekawymi efektami. Zadziwiło niekiedy niekonwencjonalne podejście do tematu. Cieszymy się, że zechcieli Państwo podzielić się z nami swoimi wspomnieniami, tym bardziej, że zgłoszenia konkursowe nadeszły z rozmaitych zakątków kraju. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

A oto fotografie wraz z krótkimi komentarzami autorów:


Joanna Matusiak
Zachód


Nie trzeba jechać gdzieś daleko, aby zobaczyć taki zachód słońca, wystarczy wybrać się nad Jezioro Krzywe w Olsztynie.Mirosław Fesnak
Rasząg.
Kościół neoromański

Po prostu bajkowe miejsce, niedaleko od Olsztyna.


Marcin Hinz
Rajdy 1
Marcin Hinz
Rajdy 2

Mało mówi się o jakże pięknym sporcie, jakim są rajdy. Przecież to także miejsce, czas i na pewno jest warte obejrzenia i sądzę, że nawet przypadkowego kibica mogą uwieść swoim urokiem, jak i walką, akcją i pełną frajdą z możliwości oglądania tak emocjonujących zmagań.


Leszek Oberbek
Osiedle nad Jeziorem Sukiel w Olsztynie
Leszek Oberbek

Wyspa na Jeziorze Skanda w Olsztynie
Leszek Oberbek

Las Miejski w Olsztynie nad rzeką Łyną
Agata Zdanowska
Oslo


To Oslo, widok z nabrzeża Aker Brygge na Ratusz i zamek.


Monika Szadkowska
Krzyż przydrożny

Zdjęcie wykonane na trasie do Fromborka, okolice Młynar. Krzyż przydrożny otoczony polnymi kwiatami, cudo natury. To miejsce ma niecodzienny klimat, czuje się dobrego ducha.


Mariusz Ciesielski
Okolice Pieczewa za dniaMariusz Ciesielski
Okolice Pieczewa nocąMariusz Ciesielski

Park krajobrazowy Zazdrość
Marcin Woiński
Mała Holandia 1Marcin Woiński
Mała Holandia 2


Marcin Woiński
Mała Holandia 3

Często wydaje nam się, że najpiękniejsze miejsca leżą daleko, są niedostępne dla zwykłych ludzi, a jeśli już dane będzie nam je zobaczyć to tylko na ekranie telewizora. A prawda jest taka, że można je znaleźć wszędzie, nawet w naszych rodzinnych, wielkich betonowych miastach. Tak jak ja znalazłem "Małą Holandię" w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym.


Krzysztof Kołwzan
Zachód słońca

Zachód słońca na Morzu Północnym na pokładzie żaglowca Kpt. Głowacki.


Krzysztof Kołwzan
Prom


Norwegia, Oslo — prom wypływający w morze w sztormową pogodę.


Krzysztof Kołwzan
Cieśnina Bosfor


Turcja, Istambuł — cieśnina Bosfor, mieszanka Orientu i mórz: Czarnego i Marmara, islamski meczet i wspaniały most łączący Azję i Europę.


Paweł Szwajkowski
Cabo Frio 1Paweł Szwajkowski
Cabo Frio 2Paweł Szwajkowski
Cabo Frio 3

Cabo Frio (Fort św. Mateusza) — miejsce oddalone 100 km od Rio de Janeiro (Brazylia). Piękny kolor czystego oceanu, miejsce spokojne, nie odwiedzane przez turystów tak jak plaże blisko Rio; spokój, plaża piaszczysta, jak i skalista.


Robert Ćwikowski
Piramida w Rapie


Dość oryginalna, jedna w nielicznych Piramid znajdujących się w Polsce. Zdjęcie przedstawia grobowiec — Piramidę w Rapie, gm. Banie Mazurskie, woj. warmińsko-mazurskie. Odkryta całkiem niedawno, wybudowana na bagnach, kąt nachylenia ścian taki jak w piramidach egipskich, a znajdujące się w niej zwłoki mimo wilgotnego klimatu uległy mumifikacji. Niezwykle magiczne miejsce, a magię potęguje dodatkowo szerokość geograficzna położenia budowli i legenda z nią związana.


Robert Ćwikowski
Paracas

Część półwyspu Paracas w Peru. Ogromna gorąca pustynia, pokryta dziwnie kolorowym piaskiem w odcieniach od szarego po fiolet i bordo. Wrażenie było tym bardziej fascynujące, że pustynia leży nad samym brzegiem Pacyfiku, znad którego wieje chłodny wiatr. Gdy wiatr ustaje, z nieba sypie się żar, gdy zaczyna wiać wiatr — marzną uszy i tak na przemian, a wszystko w otoczeniu księżycowych obrazów.


Robert Ćwikowski
Andamany


Zdjęcie przedstawia samotny domek na Morzu Andamańskim w Tajlandii, a dokładniej na jednej ze skał-wysp. Na tej skale był to jeden jedyny domek w otoczeniu nieziemsko błękitnej wody morza i soczystozielonej roślinności, wrażenie bardzo mocno nierzeczywiste, i gdyby nie zrobione zdjęcie, to sam musiałbym się przekonywać, czy aby to nie był obraz ze snu.
Prześlij komentarz