piątek, 28 lutego 2014

Kryminalny Olsztyn

         Pamiętacie grę miejską z kryminałem w tle? Zabawa rozpoczęła się jesienią, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z olsztyńskimi pisarzami - Tomaszem Białkowskim, Pawłem Jaszczukiem i Mariuszem Sieniewiczem. Każdy mógł wziąć w niej udział. Wystarczyło udać się do Planety 11 po kartę gry, przejść wyznaczoną trasę, wylosować słowa i tworzyć! Najlepsze teksty miały ukazać się w antologii kryminalnej w formie elektronicznej. 
         Wczoraj odbyła się premiera antologii zatytułowanej Kryminalny Olsztyn. Trzynastka miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu i świętować swój drobny wkład w olsztyńskie dzieło. Tak, nie bójmy się tego słowa! To dzieło, stworzone przez mieszkańców Olsztyna, którzy oprócz możliwości zmierzenia się z trudnością napisania własnego tekstu, mieli okazję spotkać się i świetnie się bawić. 
     Na każdego autora tekstu, który ukazał się w antologii, czekała niespodzianka - egzemplarz Kryminalnego Olsztyna w formie drukowanej, nagroda książkowa (oczywiście kryminał!) i słodki poczęstunek.
         Trzynastka bawiła się wyśmienicie i ma nadzieję, że ta pierwsza gra miejska była miłym wstępem do kolejnej zabawy literackiej :).

        Darmowy e-book można pobrać ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej (www.mbp.olsztyn.pl).Prześlij komentarz