czwartek, 29 maja 2014

Dni Literatury Dziecięcej 2014

         Wiecie nie od dziś, że Trzynastka jest bardzo przywiązana do literatury naszego regionu. Taką skarbnicą starych, ludowych opowieści jest "Antologia Warmińska", którą możecie odnaleźć na półkach naszej biblioteki. Zapewne zastanawiacie się, dlaczego o tym piszemy?
         Otóż od 1 do 7 czerwca będziemy obchodzić Dni Literatury Dziecięcej. Jest to wyjątkowe, literackie święto, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Olsztyna. 
         Każdego roku inne hasło oraz inna myśl przewodnia przyświecają nam w tych wyjątkowych chwilach. Z pewnością pamiętacie ubiegłoroczne czytanie wierszyków Tuwima, prawda? :) W tym roku postanowiliśmy przypomnieć warmińskie baśnie, podania i legendy.
         Zapraszamy do wspólnej zabawy pod hasłem "Warmińska Wstęga".

         Trzynastka przygotowała specjalną ofertę adresowaną do naszych najmłodszych czytelników:
  • 2 - 7 czerwca - wystawa książek "Warmińskie bajki";
  • lekcja biblioteczna "Legenda o św. Jakubie - patronie Olsztyna": w programie teatrzyk kukiełkowy pt. "Św. Jakub i warmiński las" oraz warsztaty plastyczne. Dla grup zorganizowanych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu!
  • 7 czerwca - "Stoisko pod Kłobukiem" podczas imprezy "Święto ulicy Wilczyńskiego": w programie zajęcia animacyjne dla najmłodszych.
Więcej na ten temat znajdziecie na stronie MBP.
Prześlij komentarz