poniedziałek, 26 maja 2014

Warszawskie Targi Książki
      Tak się złożyło, że Trzynastka miała okazję uczestniczyć w tegorocznych Warszawskich Targach Książki. Podobnie, jak w roku ubiegłym, targi odbyły się na Stadionie Narodowym, a uczestniczyło w nich ponad 700 wystawców z 22 krajów świata. 
         Dlaczego ta edycja była wyjątkowa? Zamysłem organizatorów było, aby targi stały się wielką imprezą rodzinną - "Rodzinny weekend z książką". W ramach akcji "Tytus na Stadionie, czyli czytanie uczłowiecza"  w sobotę została udostępniona betonowa płyta stadionu, na której odbyło się kolorowanie wielkiego Tytusa, znanego z komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek". 
     Łącznie odbyło się ponad 2 tys. różnych wydarzeń - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zapominajmy, że targi to również świetna okazja do spotkania wielu znanych autorów. Niestety my byliśmy tylko w czwartek, więc wiele atrakcji, przewidzianych na weekend, nas ominęło. Niemniej jednak nie zmienia to naszego pozytywnego odbioru tej imprezy :).
       Niezaprzeczalnie wyjątkowym punktem dnia było uroczyste wręczenie nagrody Mistrza Promocji Czytelnictwa '2013, którą w tym roku otrzymała nasza biblioteka.
             Zapraszamy do trzynastkowej fotorelacji.


Dyrektor MBP w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski 
odbiera nagrodę Mistrza Promocji Czytelnictwa '2013, 
przyznaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.


Dla każdego coś miłego! :)

Nasi bibliotekarze nie mogli wyjechać z pustymi torbami, 
a torby mieliśmy piękne - z Czytusiem!

Nasze zdobycze :).A na koniec ciekawostka. 
Może nie każdy wie, że w naszych bibliotecznych szeregach 
mamy naprawdę zdolnego kolegę. 
Karol Kalinowski, bo o nim mowa, jest bardzo znany w świecie miłośników komiksów. 
A tu "Łauma" autorstwa właśnie Karola Kalinowskiego.

Prześlij komentarz